Kategorie blog
Blog
Ilustracja w literaturze dziecięcej

Książki dla dzieci charakteryzują się kolorowymi obrazkami. W zasadzie nie istnieje literatura dla najmłodszych bez ilustracji. A im młodszy czytelnik, tym silniejszy i większy związek obrazów ze słowami, tak że bez wysiłku daje się zauważyć przewagę ilustracji nad tekstami.

Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy + audiobook czyta Emilian Kamiński

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość 1

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy
autor: Urszula Kozłowska
ilustracje: Renata Krześniak
objętość: 72 strony, oprawa twarda, format 19,5 x 24,5 cm
ISBN 978-83-931563-7-5
książka + płyta CD: audiobook czyta Emilian Kamiński


Wierszyki łamiące języki, szumiące, szeleszczące i zgrzytające pomogą m.in. prawidłowo wymawiać r lub oduczyć seplenienia. Stwarzają wspaniałą okazję do logopedycznych zabaw usprawniających narządy mowy. Zalecamy cmokanie, parskanie, dzwonienie jak dzwonek, gwizdanie, powtarzanie trudnych sylab. Ale to nie tylko trening z wierszykami o praktycznym zastosowaniu. Dzieciom spodobają się ich bohaterowie: sepleniący sum, żaba grająca w brydża czy rak w tataraku.

Opinia logopedy

Urszula Kozłowska – autorka znana z niezliczonej liczby wierszy, bajek i baśni dla najmłodszych, tym razem proponuje małemu czytelnikowi pozycję, której zadaniem jest utrwalanie poprawnej wymowy polskich głosek. Lekka, humorystyczna forma książeczki pozwala na połączenie często trudnej, żmudnej terapii logopedycznej z rozrywką i zabawą. Dzięki takiej pomocy dydaktycznej dziecko ma szansę kojarzyć ćwiczenia logopedyczne nie z nudą, lecz z przyjemnością.

Założeniem autorki było zestawienie tekstów w taki sposób, by umożliwić pracę nad doskonaleniem poprawnej artykulacji konkretnych grup głosek. W ośmiu rozdziałach znaleźć można wiersze pomocne przy terapiach sygmatyzmu, rotacyzmu, mowy bezdźwięcznej i nosowania, ale również kappacyzmu, gammacyzmu i innych.

Dodatkowym atutem książki jest dołączony do niej audiobook. Do nagrania wierszy głosu użyczył dyrektor Teatru Kamienica, wybitny śpiewający aktor, reżyser, autor tekstów – Emilian Kamiński, z którego nieskazitelnej dykcji dzieci mogą czerpać wzorce językowe.

Pozycja ,,Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy” Urszuli Kozłowskiej z powodzeniem może znaleźć się zarówno na półce gabinetu logopedy czy pedagoga, jak również rodzica troszczącego się o poprawną wymowę swojej pociechy.Książka sprawdzi się i jako lektura wesołych wierszyków okraszonych barwnymi ilustracjami, i jako edukacyjna pomoc logopedyczna urozmaicającą pracę z dzieckiem nad poprawną wymową głosek, nie od dziś bowiem wiadomo, że najlepsze efekty przynosi zapamiętywanie i nauka przez zabawę.

mgr Anna Woźniak, logopeda


Posłuchajcie fragmentu książki

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Nowości
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
60,00 zł
1
Anatomia życia. Sukces
Anatomia życia. Sukces
40,00 zł
1
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
60,00 zł
1
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl