Kategorie blog
Blog
Ilustracja w literaturze dziecięcej

Książki dla dzieci charakteryzują się kolorowymi obrazkami. W zasadzie nie istnieje literatura dla najmłodszych bez ilustracji. A im młodszy czytelnik, tym silniejszy i większy związek obrazów ze słowami, tak że bez wysiłku daje się zauważyć przewagę ilustracji nad tekstami.

Arkana ducha i materii

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość 1

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"Arkana ducha i materii" są drugą częścią Trylogii Platonium. Pierwsza część cyklu to "Atrybuty życia", natomiast trzecia to "Afirmacja miłości i radości życia". Wszystkie trzy części Trylogii Platonium mają, w miarę możliwości, dostarczyć nam informacji na temat współczesnych poglądów dotyczących stwarzania i ewolucji wszechświata z uwzględnieniem stwórczości Boga, destrukcji Szatana, działalności człowieka i przypadkowości, które w książce nazywane są kreatywnymi czynnikami Melodii Czterech Nut.

Książka "Arkana ducha i materii" jest w pewnym sensie obrazem istnienia cywilizacji ducha w powiązaniu z cywilizacją materii. Odsłania tajemnice świata Boga i człowieka. Zostały w niej poruszone sprawy nurtujące niemal każdego człowieka, szczególnie dotyczące wiary i Boga, a także tego, co się z nami stanie po biologicznej śmierci.

W książce kanwą rozważań są poglądy papieża Franciszka oraz osiągnięcia fizyki kwantowej, zbliżającej nas coraz bardziej do świata ducha. Inspirujące są również doświadczenia ludzkości pełne w ostatnim stuleciu ideowych i życiowych turbulencji. Niektórzy twierdzą, że zmienia się Bóg, a także człowiek – jego oblicze. Zdaniem naukowców następuje powolna regresja człowieczeństwa oraz obniżanie się poziomu kultury ludzkiego intelektu i społecznej aktywności w świecie.

Wydawnictwo podejmuje tematy tak ważne dla współczesnego człowieka, jak: energia duchowa, in vitro, związki niesakramentalne, islamizacja Europy, życie po śmierci, dybuki, seanse spirytystyczne, przyjaźń polsko-żydowska, Wielki Zderzacz Hadronów, bozon Higgsa, materia i antymateria, religia a nauka, geny w procesie ewolucji... Zagadnienia, które  zmieniają społeczeństwa, wpływają na życie poszczególnych jednostek, są tu szeroko omówione, pozostawiając jednak miejsce na własne osądy i indywidualne opinie.

W "Arkanach ducha i materii" znajdziemy także reprodukcje prac Dariusza Milińskiego, znakomitego malarza, który w swojej twórczości portretuje człowieka, osadzając jego codzienne życie w bajkowej, nieco odrealnionej, wiejskiej scenerii. 

objętość 368 s.

format 270 x 250 mm

oprawa twarda z obwolutą

ISBN 978-83-939047-7-8

pomaganie_kupowanie
Pomaganie przez kupowanie - każdy zakup to wsparcie działalności statutowej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
. Produkty, które sprzedajemy są wydawnictwami Fundacji lub darami otrzymanymi od jej hojnych Darczyńców. Zapraszamy do zakupów i pomagania w ten sposób Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Opinie o produkcie (0)

Nowości
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
60,00 zł
1
Anatomia życia. Sukces
Anatomia życia. Sukces
40,00 zł
1
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
60,00 zł
1
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl