Kategorie blog
Blog
Ilustracja w literaturze dziecięcej

Książki dla dzieci charakteryzują się kolorowymi obrazkami. W zasadzie nie istnieje literatura dla najmłodszych bez ilustracji. A im młodszy czytelnik, tym silniejszy i większy związek obrazów ze słowami, tak że bez wysiłku daje się zauważyć przewagę ilustracji nad tekstami.

Łap okazję! Wakacyjna przecena książek

Łap okazję! Wakacyjna przecena książek. Od 1 czerwca przeceniamy na 60 zł Atrybuty życia oraz Ogrody Świata - część III i III.

„Atrybuty życia” to książka zawierająca refleksje o Bogu i życiu człowieka w kontekście dobra, prawdy i piękna. Jest pełna oryginalnych przemyśleń, które rozszerzają, pogłębiają i uprawdopodabniają różne poglądy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka. Powszechnie znane prawdy wiary różnych wyznań dopełnia racjonalnymi poglądami i hipotezami.
"Atrybuty życia" nie są książką religijną. Są przeznaczone dla osób poszukujących, wątpiących i agnostyków, których głodu wiedzy o Bogu nie zaspokajają Tora, Nowy Testament i Koran. Znajdziemy tu hipotezy, na których naukowe lub teologiczne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać, a także w miarę racjonalne odpowiedzi na pytanie, co nas czeka po przekroczeniu progu życia.
Poruszanie się po książce ułatwiają numery wersetów.

objętość 384 s., format 270 x 250 mm, oprawa twarda z obwolutą
czytaj więcej...

 

Ogrody Świata. Myśli i obrazy - księga aforyzmów t.1

Księga aforyzmów Stanisława Kowalskiego o dziecku, miłości, rodzinie, bogato ilustrowana przepięknymi rysunkami Izabeli Kowalskiej-Wieczorek. Interesujące aforyzmy w sześciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim oraz bogata szata graficzna czynią, z tej ponad 300 stronicowej księgi, wspaniały prezent dla każdego.

Autor: Stanisław Kowalski, ilustracje Izabeli Kowalskiej-Wieczorek
Twarda okładka, s. 324, 162 reprodukcje obrazów
czytaj więcej...

 

Ogrody Świata. Barwy pór roku - księga aforyzmów t.2

Album zawiera wybór aforyzmów autorstwa Stanisława Kowalskiego o dziecku, miłości i rodzinie oraz reprodukcje obrazów znakomitego malarza pejzażysty Sergiusza Grudkowskiego. Aforyzmy zaprezentowane są w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Autor: Stanisław Kowalski, reprodukcje obrazów Sergiusza Grudkowskiego
Twarda okładka, format 24x23 cm, s. 333

czytaj więcej...

Ogrody Świata. Poszukiwanie wartości - księga aforyzmów t.3

Zawartość tomu Ogrody Świata. Poszukiwanie wartości stanowią aforyzmy traktujące o dziecku i wychowaniu w rodzinie, a także o życiu we wzajemnym poszanowaniu i miłości oraz akwarele Stanisława Russa, który w swoich pracach utrwala urodę i niezwykłość polskiego krajobrazu. Aforyzmy zostały zaprezentowane w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej.

 

Autor aforyzmów: Stanisław Kowalski, reprodukcje akwareli Stanisława Russa
Ilość stron: 360, okładka twarda, format 24cmx23cm

czytaj więcej...

 

Nowości
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
60,00 zł
1
Anatomia życia. Sukces
Anatomia życia. Sukces
40,00 zł
1
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
60,00 zł
1
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl