Kategorie blog
Blog
Ilustracja w literaturze dziecięcej

Książki dla dzieci charakteryzują się kolorowymi obrazkami. W zasadzie nie istnieje literatura dla najmłodszych bez ilustracji. A im młodszy czytelnik, tym silniejszy i większy związek obrazów ze słowami, tak że bez wysiłku daje się zauważyć przewagę ilustracji nad tekstami.

Sylwetki artystów malarzy i ilustratorów książek na www.bremo.pl
  Ilustratorzy
kowalska

Izabela Kowalska-Wieczorek

Niezwykle utalentowana i ceniona ilustratorka książek dla dzieci. Od lat jej prace zdobią wydawnictwa Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Swoje obrazy wielokrotnie prezentowała na wystawach w Polsce i za granicą, spotykając się zawsze z wielkim uznaniem. Otrzymała Nagrodę Kulturalną tygodnika ,,Fakty” oraz inne wyróżnienia krajowe i zagraniczne.
Na www.bremo.pl znajdziecie takie książki z jej ilustracjami: Kosidutkowe przygody, Wiersze z szuflady, Opowiadania Babuni, Opowieści Dziadunia, Baśnie z dalekich zakątków, Dziwne sny AliJak synek Walentynek szukał rodziców oraz Ogrody Świata - Myśli i obrazy.

Renata Krześniak

Utalentowana malarka i ceniona ilustratorka książek dla dzieci, która stworzyła swój własny, niepowtarzalny świat pełen ciepła, miłości i życzliwości. Specjalizuje się w ilustracji tradycyjnej: akwarela, gwasz, kredki, pastele, tusz. Pracowała jako animatorka filmów rysunkowych w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie przy kreskówkach Jacek i Placek, Tajemnice Wiklinowej Zatoki, Pyza na polskich dróżkach. Od lat jej prace zdobią wydawnictwa Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Ilustrowała książki takich autorów, jak Maria Konopnicka, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, ks. Jan Twardowski, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner.
Na www.bremo.pl znajdziecie zarówno książki, które zilustrowała, jak i obrazy olejne, które namalowała. A książki to: Szklanka pełna śmiechu, Krówka mlekówka i innych rymów stówka, Kołysanka dla Leonka, O królu Wergiliuszu i królewnie Zosi, Co tkwi w rzodkwi, Pary nie do wiary, Dzień na łące, Opowieści biblijne dla dzieci, Zwierzęta z naszego podwórka
, Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy

Sergiusz Grudkowski

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych; uczeń profesora Jana Cybisa oraz profesora Janusza Podoskiego. Ukończył także Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, uzyskując dyplom inżyniera rolnika. Przez ponad trzydzieści lat pracował w rolnictwie, ale z malarstwem się nie rozstawał. Z wirtuozerią utrwalał polski pejzaż w zwiewnej kolorystyce malarstwa akwarelowego. Działacz Związku Inwalidów Wojennych, weteran Kampanii Wrześniowej 1939 r., laureat licznych nagród za twórczość artystyczną, zdobył m.in. Złoty Pędzel na III Biennale „ARS 96”. Uhonorowany tytułem „Zasłużony Działacz Kultury”.
Reprodukcje obrazów Sergiusza Grudkowskiego znajdują się w albumie Ogrody Świata - Barwy pór roku. Na www.bremo.pl możecie też zakupić jego akwarele, przedstawiające piękne polskie krajobrazy.

Stanisław Russ

Artysta malarz. Wieloletni kierownik pracowni modelatorskiej w Telewizji Polskiej. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, Mazowieckiego Towarzystwa Kultury oraz Twórczej Grupy Piaseczno. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zawodowej przyznano mu Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki.
Książka z ilustracjami Stanisława Russa to Ogrody Świata - Poszukiwanie wartości. W sklepie www.bremo.pl można też kupić jego obrazy olejne i akwarele.

Nowości
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
60,00 zł
1
Anatomia życia. Sukces
Anatomia życia. Sukces
40,00 zł
1
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
60,00 zł
1
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl