Kategorie blog
Blog
Ilustracja w literaturze dziecięcej

Książki dla dzieci charakteryzują się kolorowymi obrazkami. W zasadzie nie istnieje literatura dla najmłodszych bez ilustracji. A im młodszy czytelnik, tym silniejszy i większy związek obrazów ze słowami, tak że bez wysiłku daje się zauważyć przewagę ilustracji nad tekstami.

Poznajcie autorów, których książki znajdziecie na www.bremo.pl

Poznajcie autorów, których książki znajdziecie na www.bremo.pl

Agnieszka Frączek

Doktor nauk humanistycznych, językoznawca, adiunkt w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziedzinie leksykologii i leksykografii, jest autorką kilkudziesięciu prac z dziedziny językoznawstwa. Pisze również książeczki dla dzieci (m.in. Co ja plotę?, Bziki Weroniki, Ale heca!, Słoń na hulajnodze). Jej utwory dla najmłodszych należą do wybitnych dzieł gatunku. Autorka czerpie inspiracje z twórczości Jana Brzechwy, wykorzystuje także przysłowia ludowe. Bezpretensjonalne wiersze jej autorstwa przepełnia inteligentny humor. Rozwijają one dziecięcą wyobraźnię, uczą uważnie postrzegać świat, bawią nie tylko dzieci, ale i czytających im rodziców. Do pisania dla dzieci zainspirowała ją córeczka Weronika.
Na www.bremo.pl znajdziecie jej książki Szklanka pełna śmiechu oraz Krówka Mlekówka i innych rymów stówka

Michał Zaremba

Absolwent Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Autor wielu tomików wierszy dla dzieci, wydanych przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w serii Biblioteczka Myszki Norki. Debiutował w 2000 r. książką Wiersze z kleksem. W 2007 r. ukazały się Kolędy dla moich bliskich opub­likowane przez Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnię w San­domierzu. Otrzymał wyróżnienie w VI Otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego.
Na www.bremo.pl są jego: Kołysanka dla Leonka, Płyń kolędo roześmiana, O królu Wergiliuszu i królewnie ZosiOpowieści biblijne dla dzieci

Maria Dorota Kowalska

Autorka książki dla dzieci Dziwne sny Ali oraz serii opowiadań Kosidutkowe przygody. Obie książki znajdziecie na www.bremo.pl. Dzięki jej talentowi pisarskiemu i stworzonym w wyobraźni postaciom kosidutków i odwrotniaków, małej Ali czy doktora Bączusia Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odniosła pierwsze sukcesy wydawnicze.

Urszula Kozłowska

Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania autorka poezji dziecięcej. Pisze również bajki i opowiadania prozą. Jest laureatką dwóch wyróżnień w VI Otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego na bajkę dla dzieci. Debiutowała w 2005 roku wesołymi historyjkami o zwierzątkach Psotny piesek oraz Ciekawski kotek. Autorka tomiku To i sio, będącego zbiorem wierszyków lingwistycznych, książek Zwierzęta świata na wesoło, Sum wąsaty i inne logopedyczne tematy, Pary nie do wiary, wydanych przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, oraz wielu innych. W swoich tekstach w sposób pełen humoru przemyca zasady i wartości, które pomagają dziecku w poznawaniu świata.
Co tkwi w rzodkwi, Sum Wąsaty i inne logopedyczne tematy, Pary nie do wiaryZwierzęta świata na wesoło – to książki Urszuli Kozłowskiej, które znajdziecie na www.bremo.pl

Stanisław Kowalski

Z wykształcenia inżynier, z powołania działacz społeczny z misją pomagania dzieciom najbardziej pokrzywdzonym przez los. Fundator, założyciel i prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Za działalność wydawniczą został wyróżniony Nagrodą Honorową „Lutetia 2004” Stowarzyszenia Polskich Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu.
Inicjator i edytor sześciotomowej serii Złote Myśli Ludzi Wielkiego Umysłu,Talentu i Sercaoraz albumu Twórcy Wizerunku Polski. Autor aforyzmów, zebranych w trzech tomach pięknie ilustrowanych Ogrodów Świata, wydanych w wersji wielojęzycznej (polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski). Napisał Atrybuty życia oraz Arkana ducha i materii, aktualnie pracuje nad tomem Afirmacja miłości i radości życia. Książki te składają się na Trylogię Platonium, zawierającą refleksje o Bogu i życiu człowieka w kontekście dobra, prawdy i piękna oraz przemyślenia, które rozszerzają, pogłębiają i uprawdopodabniają różne poglądy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania nurtujące ludzkość.
Na www.bremo.pl prezentujemy również inne książki tego autora, wydane w serii biblioteczki Myszki Norki: Opowiadania Babuni, Opowieści Dziadunia, Jak Synek Walentynek szukał rodziców.
Wielokrotnie uhonorowany za działalność prospołeczną. Otrzymał m.in.: Medal Komisji Edukacji Narodowej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Order „Milito Pro Christo” nadany przez Biskupa Polowego WP, Krzyż Komandorski Orderu Świętego Stanisława, Order ECCE HOMO, odznaczenie „Zasłużonemu – Polskie Towarzystwo Lekarskie”, statuetkę „Lodołamacz Specjalny 2015”. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu.

 

Albert Lichanow

Prozaik, autor książek dla dzieci i młodzieży, które ukazały się w ponad stu krajach. Pedagog i działacz społeczny. Powołał Rosyjską Fundację na rzecz Dzieci oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Fundacji Dziecięcych, którymi kieruje jako prezes. Założył Instytut do spraw Dzieci, jest jego dyrektorem. Opiekuje się domami dziecka, wspiera je finansowo, realizuje programy „Ciepły dom”, „Biblioteka dziecięca”, „Głuche dzieci”, „Dar życia” i wiele innych. Otrzymał siedem doktoratów honoris causa. Jest laureatem Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Janusza Korczaka. Został uhonorowany amerykańskim medalem wolności za cogodzinny i codzienny wkład praktyczny do światowej skarbnicy dobra. Międzynarodowy Ośrodek Biograficzny Cambridge przyznał mu tytuł Człowieka Roku 2010.
Na www.bremo.pl są jego dwie książki w wersji językowej polsko-rosyjskiej: Dziewczynka, której było wszystko jedno oraz Chłopiec, którego nie bolało.

   
Nowości
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
Twórcy Wizerunku Polonii tom II
60,00 zł
1
Anatomia życia. Sukces
Anatomia życia. Sukces
40,00 zł
1
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
Twórcy Wizerunku Polonii tom I
60,00 zł
1
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl